Toplam 201 ürün görüntüleniyor.

Masa Örtüsü ve Runner Homefesto’da!

 

Evlerin baş tacı sofraları şenlendirmenin en kolay ve estetik yolu tabii ki yemeğin şıklığına uygun bir masa örtüsü veya runner kullanmak. Özellikle son dönemde her evin en önemli ihtiyacı haline gelen runnerlar ile zahmetsiz bir şıklık yakalamak mümkün. En özel davetler ve günlük yemeklere özel masa örtüleri ile ya da ayrı olarak kullanılan runnerlar ile siz de kendi sofra düzeninizi kurmaya başlayabilirsiniz. Sofra zarafetini artırmanın yollarını arıyorsanız, sizin için en doğru tercih kaliteli ve kullanışlı bir runnerla birlikte masa örtülerini seçmek olacaktır.

 

Masa Örtüsü ve Runner Kullanımı

 

Farklı modellerdeki masa örtüsü takımları, her evin olmazsa olmazlarından. Kolay temizlenmesi, şık durması ve yemek masalarını daha estetik hale getirmesi masalarda örtü kullanılmasının en temel sebepleri arasında yer alır. Bir de bu örtüler üzerine ince uzun yapıdaki runnerların kullanılması ile yemek masaları benzersiz sofralara dönüşebilir. Son dönemin yeni favorisi runnerlar; gerek masa örtüleri üzerine, gerek tek başına evinizin her yerini en iyi şekilde tamamlayan parçalardır. Haliyle bu parçaların nerede nasıl kullanıldığına dikkat edilmesi gerekir.

 

Hemen hemen her öğün kullanılan masa örtüleri, öncelikle yemek yerken etrafın daha az kirlenmesini sağlayan işlevsel tekstil ürünleridir. Ancak bunun yanı sıra odanızı ve masanızı bütünleyen eşsiz bir elemana dönüşme özelliğine de sahiptir. Bu nedenle her eve birbirinden farklı çeşit çeşit renklerde masa örtüsü modelleri gerekir. Her davet ve özel anın en yakın eşlikçisi olan masa örtüleri günlük kullanımda da hayatımızda büyük bir yer kaplar. Son yıllarda adını daha sık duymaya başladığımız runner modelleri ise daha modern ve şık sofralar oluşturulmasına yardımcı olur. Envai çeşidi bulunan runnerlar en çok yemek masalarında kullanılsa da orta sehpa, komidin ve şifonyer gibi akla gelebilecek her türlü mobilyanın üzerine serilebilir.

 

Bununla birlikte runner örtü modelleri, en fazla yemek masalarında kullanılır. Sadece yemekli davetlerde değil, günlük kullanımda da runnerlar mekanın renklenmesi ve canlanması açısından büyük önem taşır. Desen, doku, tasarım, tarz ve materyal gibi çeşitli özellikler göz önünde bulundurularak yapılan bir masa örtüsü ile runner tercihi, mekanlara yeni bir hava getirmek için harika bir yöntemdir. Mobilya ve perde yenilemek yerine mekanlarınızda tercih edeceğiniz bu tarz yeni tekstil ürünleri ile siz de yemek sofralarınıza yeni tatlar katabilirsiniz.

 

Masa Örtüsü ve Runner Seçimi Nasıl Olmalı?

 

Geldik yemek masalarında kullanılan tekstil ürünlerinin seçimine… Bir yemek masasına örtü seçilirken, örtünün kullanılacağı yemeğin resmiyeti ve odanın dekorasyonu önemsenmelidir. Günlük ve gece kullanımı için ayrı ayrı masa örtüsü takımı tercih etmek daha doğru olur. Ayrıca yemek odasında kullanılan genel renk skalası, doku ve tasarım da örtü seçimini yakından etkiler. Sadece günlük kullanımda tercih edilecek bir örtünün, kolay temizlenebilir ve yıkanabilir özellikte olması önemlidir. Ayrıca bu masa örtüsü takımı mutfakta kullanılacağı için o ortamın renk ve tasarımına uygun olmalıdır. Mutfak için tercih edilecek bir takımda, daha sade renk ve kumaş dokuları arasında seçim yapılabilir.

 

Özel yemeklerde kullanılacak bir takımın ise mutfak modeline göre daha şaşalı ve şık olması gerekir. Aynı zamanda yemek odasına örtülecek masa örtüsü modelleri, odanın genel dekorasyonu ile de uyum sağlamalıdır. Bunun için odanın genel durumunu değerlendirmek ve mekanı bütünleyici masa örtüsü modelleri arasında bir tercih yapılmalıdır. Bu örtüler üzerine Amerikan servis ve runner tercih etmek de yemek sofralarının farklı bir tarza bürünmesini sağlar. Peçete ve çeşitli aksesuarlarla birlikte tamamlanan bu davet masaları mekanın ihtiyacı ve kişisel zevke göre her şekilde hazırlanabilir.

 

Yemek masasında her iki eleman bir arada kullanılacaksa, aradaki uyum da önemli olur. Örneğin; düz ve sade renk bir masa örtüsünün üzerine jüt kumaştan ve dantel işlemeli daha şık bir runnerın kullanılması doğru olabilir. Böylece davet sofralarında zahmetsiz bir şıklık yakalamak mümkün olur. Bazı durumlarda masa örtüsü mutfak masasında kullanılıp, yemek masalarına sadece Amerikan servisler ve runnerlar da serilebilir.

 

Yemek Masası Hazırlama İpuçları

 

Özel günler için hazırlanan şık bir masadan daha güzeli yoktur. Davetlileri etkileyen sofralar hazırlamak ise doğru yemek masası masa örtüsü seçimiyle olur. Burada önemli olan konu yemek masasının durumudur. Örneğin; doğal ahşap ve özel tasarımlı bir masanız varsa, davetlerde bile bu masayı göstermek isteyebilirsiniz. Bunun için masayı tamamen kaplayan bir masa örtüsü kullanmak yerine, sadece orta kısmını kapatan şık ve estetik runnerları kullanabilirsiniz. Böylece hem masanızı kapatmamış, hem onu en iyi şekilde tamamlamış olursunuz. Ahşap masanızın üzerine serdiğiniz dikdörtgen runnerları ise masanın kenarlarından sarkıtabilir veya tam olarak masanın ortasına yerleştirebilirsiniz.

 

Daha farklı bir tarz yakalamak isterseniz bu ince uzun tekstil ürünlerini birden fazla olacak şekilde tercih edebilir ve masanın kısa kenarına paralel yerleştirebilirsiniz. Böylece karşılıklı ve samimi bir yemek planı hazırlamış olursunuz. Tercih ettiğiniz runner modelleri üzerine yapay çiçekler, şamdanlar ve çeşitli zincir ışıklandırmalar koyarak eşsiz sofralar kurabilirsiniz. Dilerseniz masa örtüleri veya runnerların üzerine Amerikan servis ile peçete takımları da kullanabilirsiniz. Ancak bütün elemanları bir arada kullanmanın masanızı boğma ve göz yorma riski bulunduğunu bilmeniz gerekir. Bu nedenle runnerları tek başına tercih edebilir ve orta kısma servis edilecek yemekleri dizebilirsiniz.

 

Böyle bir masada her davetlinin tabağının altına yuvarlak bir sevis açmak ve renk uyumu olan bir peçete koymak da fazlasıyla şık durabilir. Tabakların üzerine yerleştireceğiniz bir isim kartı ve kuru çiçekle masanıza çok daha doğal bir hava katabilirsiniz. Servis ve peçete kullanmak istemezseniz, masa örtünüzü tek renk üzerindeki runnerı ise desenli tercih edebilirsiniz. Örneğin siyah masa örtüsü üzerine, mekanınızı tamamlayan daha renkli ve desenli bir runner koyabilir, sofranızı bu şekilde hazırlayabilirsiniz. Sadece servis elemanları ve örtü ile birlikte de kullanım sağlayabilirsiniz. Kısacası, davet sofralarınızı günün önemine, ruh halinize ve içinde bulunduğunuz ortama göre dilediğiniz gibi planlayabilir, her gün farklı alternatifler deneyerek sofralarınıza renk verebilirsiniz.

 

Her Stile Uygun Masa Tekstil Ürünleri

 

Tercihin tamamen size kaldığı sofra tasarımlarında birbirinden farklı ve kaliteli ürünleri, alanında uzman Homefesto ile uygun fiyatlara edinebilirsiniz. Masalarınızı benzersiz kılacak, hem kaliteli hem de tasarım runner modelleri ile hayalinizdeki sofraları kurmaya hemen başlayabilirsiniz. Kaliteli modelde runner ve fiyatları, piyasanın altında meblağlarla masalarınızı yenilemenize de yardımcı olur. Davet sofralarının aranan yüzü olmak ve hazırladığınız sofralarla dikkatleri çekmek için Homefesto’nun birbirinden değişik ürünlerine göz gezdirebilirsiniz.

 

2010 yılından beri devam eden üstün kalite ve güveni, estetik dokunuşlarla tamamlayan Homefesto olarak mekanlarınız ve sizler için en iyi elemanları üretmeye çalışıyoruz. Sahip olduğumuz iş ahlakı ve etik ile kesintisiz müşteri desteği sağlıyor, Türkiye’nin her yerine güvenli online alışveriş imkanı sunuyoruz. Böylece masalarınızı ve davet sofralarınızı daha şık gösterecek en son moda masa örtüsü takımı ve runner modellerini kapınıza kadar getiriyoruz. Sitemiz üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde hızlı kargo ve kolay ödeme seçenekleri sunmayı da unutmuyoruz. Üstelik her daim piyasanın altında fiyatlarla, en ekonomik tekstil alışverişi yapmanıza yardımcı oluyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.