Toplam 26 ürün görüntüleniyor.

Şönil Dokuma Mutfak Halıları İle Temizlik Rahat

Mutfaklar evinizde gıdanın hazırlandığı, sofraların kurulduğu ve sağlıklı yaşamın anahtarının elde edildiği alanlardır. Mutfak her ne kadar sağlıklı ve özel bir alan olsa da kirlenme açısından da en sık kirlenen bölgedir. Bu nedenle mutfakta kullanılacak halılar açısından da temizlemesi kolay, leke tutmayacak ve sağlıklı seçimler yapmak gerekir. İşte bu noktada şönil dokuma mutfak halıları en sağlıklı ve ideal tercihler arasında yer alır. Şönil dokuma halılar, özel bir teknik olarak yaklaşık 200 yıl öncesinden günümüze kadar sürdürülmüş bir yapıyla üretilmektedir. Aslında bu halılarda günümüzde makine tekniği kullanılarak yine polyester ve pamuk ipliklerin birleşimi sayesinde özel bir dokuma gerçekleştirilir ve şönil iplik bağları ile çok yüksek sağlamlıkta halılar ortaya çıkar. Bu halılar günümüzde standart olarak salon ve oturma odaları gibi alanlarda kullanıldığı gibi şönil mutfak halı modelleri sayesinde de mutfaklara şıklık katmakta ve kolaylıkla temizlenerek rahatlık oluşturmaktadır.

Şönil Dokuma Mutfak Halıları Kullanım Avantajları

Şönil halılar, birçok noktada değişen avantajlar ile kullanımı çok sık tercih edilen, hem keyifli hem dekoratif hem de kaliteli halılardır. Bu halılar temel malzeme yapısı ile içeriğinde polyester ve pamuk gibi doğal malzemeleri birleştirmiştir. Yani şönil dokuma mutfak halıları özellikle %75 oranında pamuk içeriği ile çok doğal ve sağlıklı bir yapıya sahiptir. Bu doğal yapısı sayesinde de kilim dokuma kumaş özelliği ile metrekaresinde 1500 gram gibi bir ağırlık sağlayarak, çok yoğun ve kaliteli bir kullanım oluşturur. Öte yandan şönil dokuma mutfak halıları kaymaz tabana sahip olarak mutfak alanında birçok önemli tehlikenin önüne geçen bir yapı da sağlamaktadır. Yani temel fiziki özelliklerine bakıldığında bu kaymaz tabanlı doğal malzemeli ve üzerinde dijital baskılar yer alan halılar, yumuşacık ve konforlu bir kullanım oluşturmaktadır. En önemli özellikler açısından bakıldığında şönil mutfak halı modelleri içerisin de her zaman pratik temizleme koşulları yer alır. Çünkü bildiğiniz üzere mutfakta bulunan halı evdeki bütün halılara göre en fazla kirlenme ihtimali olan halıdır. Bu nedenle de seçilen halı leke tutmaz ve kolay temizlenebilir bir yapıya sahip olmalıdır. İşte bu noktada da şönil dokuma mutfak halıları yıkanabilir, leke tutmaz ve dayanıklı yapısıyla çok önemli bir yere sahiptir.

Şönil Dokuma Mutfak Halıları Nasıl Temizlenir?

Mutfak sabah kahvaltısından akşam yemeğine ve hatta günlük atıştırmalardan davet yemek hazırlıklarına kadar her noktada gün boyunca çok sık bir şekilde kullanılır. Bu yoğun kullanılan alanda şönil dokuma mutfak halıları çok büyük avantajlar sağlar. Aslında biraz önce sayılan tüm avantajlar arasında şönil dokuma mutfak halıları için en önemli nokta yıkanabilir olmasıdır. Bu halılar metrekarede 1500 gram gibi bir ağırlık oluştursa da ortalama olarak 4 metrekare gibi bir halı kullanımında kolaylıkla çamaşır makinesinde şönil mutfak halı modelleri yıkanarak temizlenebilir. Çamaşır makinesi ile yıkama gerçekleştirilmesi için şönil dokuma mutfak halıları 30-40 santigrat derece arasında hassas yıkama programlarından geçirilmelidir. Bu programlar sırasında temizlik için yağ çözücü, beyazlatıcı ya da çamaşır suyu gibi kimyasallar kullanmaya gerek bulunmamaktadır. Yani sade ev deterjanları ile şönil dokuma mutfak halıları güvenilir bir şekilde kolaylıkla yıkanabilir. Yıkama sonrasında şönil mutfak halı modelleri renk kaybı yaşamadan, fiziki yapısı bozulmadan ya da kaydırma özelliği kaybolmadan kolaylıkla kurutulduktan sonra yeniden kullanılabilir. Ek bir nokta olarak şönil dokuma mutfak halıları için kurutma işlemi gerçekleştirme sırasında güneş ışıklarından faydalanmak ya da kurutma makinesi kullanmak gerekmemektedir. Bu halılar kolay bir şekilde kapalı ortamda kurduklarında dahi koku yapmadan aynı yapı ile kullanılmaya devam edilebilir.

Şönil Mutfak Halı Modelleri İle Keyifli Dekorasyonlar

Şönil mutfak halı modelleri sahip oldukları özellikler ile avantajlı ve sağlıklı bir yapıya sahip olduğu kadar en önemli ayrıntılar arasında desen zenginliği bulunmaktadır. Çünkü mutfaklarda rengarenk dolaplar, mobilyalar ve mutfak eşyaları yanında her zaman rengarenk bir zemin dekorasyonu da talep edilir. Üstelik bu dekorasyonun içerisinde halının özel bir görsellik veya huzur dolu bir renk sağlaması ve mutfakla uyumlu olması önemlidir. Bu nedenle değişen boyutlarda tercih edilebilecek şönil mutfak halı modelleri arasında da çok geniş bir desen seçimi yapılabilir. Şönil halı üretiminde dokuma için özel bir yapı kullanıldığı kadar bu halıların üst bölümünde de özel bir yumuşak doku bulunmaktadır. Bu doku sayesinde şönil dokuma mutfak halıları dijital baskı teknolojisi ile kolaylıkla renk ve desen kazanmaktadır. Renk ve desen çalışmaları sırasında bu halılarda mutfaklar ile birebir uyum oluşturacak şekilde akla gelebilecek onlarca çalışma yapılabilir. Kimi zaman mutfak motifleri, kimi zaman mutfak eşyaları, desenleri, bazen gıda desenleri, bazen modern desenler veya fotoğraf baskıları, bazen de karikatür bazlı baskılar gibi birçok farklı seçim gerçekleştirilebilir. Bu seçimler için mutfağınızın renk teması ile uyumlu ve mutfakta kullandığınız tüm mobilyalar ile uyumlu tercihler yapmak önemlidir. Bu açıdan şönil mutfak halı modelleri kaliteli görsellikleri ile mutfağınızı daha özel bir konuma ulaştırabilir.

Şönil Dokuma Mutfak Halıları İçin Özel Boyutlar

Tüm diğer halı çeşitlerine göre mutfak halılarında genellikle birbirine yakın boyutlar ile her evde kullanım sağlanabilir. Ancak elbette bazı mutfaklarda çok küçük bazı mutfaklarda çok büyük kullanım alanları ile karşılaşmak mümkündür. Bu açıdan bakıldığında da şönil dokuma mutfak halıları arasında her ev mutfağına uygun bir şekilde doğru boyuta ulaşmak mümkün olacaktır. İsterseniz çok küçük bir mutfak için bu halı modelleri arasında 80x50 cm gibi bir tercih gerçekleştirebilirsiniz. Ancak içeriğinde ada mutfak ve yemek yeme bölümü gibi büyük alanlar bulunduran mutfaklar açısından da şönil mutfak halı modelleri içerisinde her zaman 180x280 cm gibi büyük boyutlar da yer almaktadır. Modeller arasında boyut seçimleri gerçekleştirmek için mutfağınızın boyutlarını göz önünde bulundurarak, temel kullanım alanına uygun tercihler yapmanız gerekir. Aslında bu halılar mutfak ile uyumlu olduğu kadar yemek odası ve bazen dekoratif şekilde misafir odası açısından da uyum sağlamaktadır. Bu nedenle belirtilen bölümler açısından da şönil dokuma mutfak halıları içerisinde istenilen farklı boyutlar veya özel boyut seçimleri sağlanabilir.

Şönil Mutfak Halısı Fiyatları Nasıl Değişmektedir?

Bugün tüm halı çeşitlerinde olduğu gibi şönil halılar açısından da boyutlar göz önünde bulundurularak fiyat belirlemeleri sağlanır. En temel noktada şönil mutfak halısı fiyatları için öncelikle seçtiğiniz halının boyutları göz önüne alınır. Çünkü halı standart olarak aynı malzeme kalitesinden üretilmekte ve her halıda değişen dijital baskılar ile görsellikler elde edilmektedir. Kategori dahilinde görülebileceği üzere şönil mutfak halısı fiyatları aynı boyutlarda standart rakamlar sağlamak ile birlikte değişen boyutlarda her halı değişen fiyatlara sahip olabilir. Ancak yıl boyunca sunulan kampanyalar ve indirimler, alışveriş sırasında elde edebileceğiniz avantajlar, kargo bedava imkanları veya ödeme imkanları gibi birçok avantaj sayesinde şönil mutfak halı modelleri daha avantajlı bir kapsamda elde edilebilir. Temel noktada öncelikle renk ve desen ayrıntılarını seçtikten sonra bu özelliklere bağlı şekilde istediğiniz kullanım boyutunu seçmeniz gerekir. Yaptığınız seçimler sonrasında alışveriş sayfasında karşınıza çıkan fırsatları göz önünde bulundurarak, en ideal şönil mutfak halısı fiyatları ile eviniz ve ofisiniz için halı alışverişlerinizi sadece birkaç dakika içerisinde tamamlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.