Toplam 371 ürün görüntüleniyor.

Şönil Dokuma Taban Oda Halıları İle Özel Hissedin

Şönil, kelime anlamı ile özel malzemeden dokunmuş özel bir ip olarak kökeni Fransızca Chenille kelimesidir. Bu kelime, 18. yüzyıl itibarıyla Türkçeye de girmiş ve Türkçede şönil olarak değişmiştir. Günümüzde de sıkı bir dokuma yöntemi ile imalatı gerçekleştirilen şönil dokuma taban oda halıları bu dokuma ve iplik türündeki en özel ürünlerdir. Mekanik tezgahlarda üç boyutlu bir görüntüye sahip olacak şekilde üretimi gerçekleştirilen şönil dokuma halı ürünleri, özellikle salon kullanımı için ve oda kullanımları için çok elit bir yere sahiptir. Avrupa'da Rönesans çağından bu yana bilinen bu özel üretimde kullanılan temel malzeme arasında da iki ana nokta olarak %25 polyester ve %75 pamuk bulunur. Bu malzemelerin birleşimi ile şönil taban halı üretimi gerçekleştirilirken, normal halılardaki metrekare ağırlığına göre gayet yüksek bir yoğunluk ile metrekarede 1500 gram gibi bir sonuç elde edilmektedir. Yani ayağınızın altında salon ve oturma odasında kullanabileceğiniz şönil halı modelleri gayet ağır ve oturaklı bir yere sahip olacaktır.

Şönil Halı Modelleri Size Neler Sağlar?

Evinizde özellikle oturma odası, salon, antre veya yemek odası gibi noktalarda özel bir tasarım olarak kullanabileceğiniz şönil dokuma taban oda halıları çok estetik ve vakur tercihler olarak bilinir. Bu dokuma sayesinde ortaya çıkan halılar parlak modeller oluştururken, halılarda polyester ve pamuk karışımı zenginlik ifade eder. Kuvvetli bağlar ile özel düğümler sayesinde makinede örülen bu halılarda, dekoratif dijital baskı kullanılması sayesinde de çok keyifli renkler ve desenler ortaya çıkarılmaktadır. Ayrıca şönil taban halı her zaman kaydırmaz özellikli bir yapıya sahip olurken kullandığınız zeminde ayağınızın altında bir döşeme gibi yumuşak ve konforlu bir hissiyat sağlar. Bu halıların kullanımında birçok önemli avantaj ortaya çıkarken, örneğin değişen malzemelerin karışımı ile üretildiği için değişen alanlarda kullanılması mümkündür. Yani şönil dokuma halı salon, oturma odası, yemek odası, yatak odası, antre ve mutfak gibi istediğiniz her alanda tereddütsüz şekilde kullanılabilir. Sizler için sunulan şönil taban halı ürünleri bir diğer avantajıyla çamaşır makinesinde kolaylıkla yıkanabilecek bir yere sahiptir. Evinizde gündelik olarak kullandığınız deterjanlar ile 30-40 C0 sıcaklık aralığında hassas yıkama yapılabilir. Yıkama sonucunda bu halılar özelliklerini yitirmeden aynı kalite ile yıllar boyunca kullanıma uygundur. Sıkı bir dokuma sağladığı için bu halılar özellikle ofisler gibi yoğun kullanılan ve sık sık zeminde temas edilen alanlarda da ideal şekilde kullanılabilir. Hem antibakteriyel hem anti alerjik bir yapıya sahip oldukları için kolaylıkla toz biriktirmeyen ve leke tutmayan bu halılar modern görünümleri ile kolayca temizlenebilir ve hav çıkarmadan kullanım sürdürülebilir. Bu halılarda sağlıklı ve güvenli kullanım için temizlik sonrası kurutmanın makinelerde ya da güneş altında değil kapalı ortamda yapılması ve nemden korunması büyük bir katkı sağlar.

Şönil Halı Özellikleri İle Dekorasyonu Renklendirin

Salon ve oturma odası gibi temel kullanım alanlarında dekorasyonlara renk kazandırmak, evinize ayrı bir keyif katmak için her zaman önemlidir. Bu nedenle de şönil dokuma taban oda halıları en avantajlı tercihler arasında yer alır. Çünkü şönil halı özellikleri her noktası ile birlikte kullanıldığı alana avantaj katmaktadır. Temel malzemede polyester ve pamuk karışımı bulunduğu için kolaylıkla üst tarafta gerçekleştirilebilen dekoratif dijital baskı dekorasyon için en önemli avantajıdır. Kolayca temizlenen bu halılarda dijital baskı kalitesinin kaybedilmesi çok zor olduğu için dekorasyonda aranan renk bulunduğu andan itibaren yıllarca bu dekorasyon kalitesi korunabilir. Tıpkı eski Anadolu kilimleri gibi özel bir yapıya sahip olan bu halılarda, yine desenler ve modeller açısından da Anadolu esintilerini bulmanız mümkün olacaktır. Çocukluk çağlarından hatırladığınız köy kilimleri ve halıları ya da eski saray halıları gibi birçok farklı desen ya da motif bu halılarda görülebilir. Zira şönil halı kilim ürünleri genellikle keyifli bir dekorasyon için misafir odası ve oturma odasında çok sık kullanılmaktadır. Bu alanlarda genellikle tek bir renk dışında değişen renklerin birleşimi ile çiçek desenleri, doğa desenleri, çizgili halılar, kare motifli halılar veya geleneksel baskı motifleri ile üretilmiş halılar seçilmektedir. Seçilen tüm halılar şönil halı özellikleri sayesinde kullanıldığı alanda kaydırmaz yapısıyla dekorasyonu bütünleyen ve her zaman uyum sağlayan bir yere sahiptir.

Şönil Dokuma Halı Keyfini Evinizde Yaşayın

Neredeyse 200 yıllık bir tarihe sahip olan şönil dokuma, ülkemizde de Osmanlı İmparatorluğu'ndan günümüze aktarılmış bir kültür sağlamaktadır. Bu kültür günümüzde modern sistemlerinin kullanılması ile makinelerde örgü yapılması vasıtasıyla halının elde edilmesi şeklinde devam ettirilmektedir. Bu sayede şönil halı kilim ürünleri elde edilirken, tıpkı eski zamanların motiflerine benzer görseller ile özel halılar ortaya çıkmaktadır. En temel noktada şönil taban halı ürünleri hiçbir kimyasal içermeden doğal yapılarıyla sağlığınıza zarar vermeyecek bir kullanım sağlamaktadır. Çünkü temel üretim malzemesi dışında desen ve modeller için kullanılan boya ham maddelerinde de doğal tercihler yapıldığı için insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyecek bir sonuç ortaya çıkmıştır. Bu konforu evinizde hissedebilmeniz için şönil dokuma taban oda halıları doğal yapılarıyla her zaman uyumlu dekorasyon içerisinde kolaylıkla seçilebilir. Bu seçimi gerçekleştirmek için şönil halı modelleri içerisinde öncelikle temel renk tercihlerini yapmanız gerekir. Çünkü şönil dokuma halı ürünlerinde temel olarak beyazdan siyaha, kahverengiden kırmızıya ya da liladan mora kadar birçok temel renk bulunur. Bu renkler ile birlikte renk uyumu sağlayacak şekilde seçilmiş desenler sayesinde de şönil dokuma halı ürünlerinde doğru görsellikler tercih edilebilir. Doğru görsele ulaştığınızda da yapacağınız ikinci önemli tercih şönil halı modelleri arasında boyut seçimlerini gerçekleştirmektir. Ölçülerde en ve boy açısından değişen rakamları kullanarak ya da tamamen isteğinize bağlı şekilde özel ölçü seçimleri girerek, bu yüksek kaliteli halıları elde etmek mümkün olmaktadır.

Şönil Dokuma Taban Oda Halıları Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Şönil dokuma taban oda halıları fiyat belirlemesi açısından da malzemesi ve üretim teknikleri ile ayrı bir yere sahiptir. Polyester ve pamuk malzemelerin bir arada doğal şekilde kullanılması vasıtası ile elde edilen bu halılarda elbette ki en önemli fiyat kıstası ürün ölçüleri olmaktadır. Örnek olarak ideal bir oturma odası halısı talep ettiğinizde, şönil halı fiyatları istediğiniz halının ölçüsüne bağlı olarak net bir şekilde belirlenebilir. Bu belirlemelerin gerçekleştirilmesinde aslında birçok farklı ölçü aralığı yer aldığı için ve özel ölçüler de talep edebildiğiniz için fiyatlar çok hassas bir şekilde değişim göstermektedir. Yani şönil dokuma taban oda halıları fiyatları değişimlerinde 80 cm gibi bir ene sahip olan bir halı için 100 veya 150 cm boy seçimi yaparken bu değişimi görebilirsiniz. Sistem içerisinde yer alan şönil dokuma halı ürünleri her koşulda sizin için stoklardaki hammaddeler ile siparişe göre sıfırdan üretilir ve size gönderimi gerçekleştirilir. Bu sayede de elinize geçen şönil taban halı ürünleri ilk defa sizin tarafınızdan kullanıma açılır ve garanti süresi boyunca sorunsuz şekilde kullanıma devam edilir. Bu açıdan bakıldığında da talep edilen şönil dokuma taban oda halıları fiyatları çok yüksek bir avantaj sunmaktadır. Üstelik bu fiyatlar yanında elde edeceğiniz alışveriş avantajları içerisinde her zaman kargo fırsatları, pratik ödeme fırsatları, sipariş kolaylığı ve güvenilir garanti koşulları da ayrı bir yere sahiptir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.