Toplam 822 ürün görüntüleniyor.

Tek Kanat Fon Perde Estetiği

Evlerde pencerelerin bulunduğu noktalarda güneşlik, tül ve fon perde birleşimi ile hem bir dekorasyon hem de evin mahremiyetini sağlamak için gerekli bir kullanım sağlanır. Bu kullanım sırasında en üst noktada bulunan fon perde, tamamen dekoratif bir amaca sahip olurken, kimi zaman tek kanat fon perde kimi zaman çift kanat şeklinde tercih edilebilir. Bu noktada bildiğiniz üzere tek kanat fon perde tek veya üçlü pencere sistemlerinde açılıp kapanabilen tek pencere kanadı üzerinde kullanılan perde çeşididir. Bu perdelerde temel yapıya bağlı olarak birçok değişen malzeme tercihi ile üretim gerçekleştirilebilir. Genel olarak Homefesto üretimlerinde de %30 pamuk ve %100 polyester karışımı özel bir kumaş kullanılır.

Tek Kanat Perde Kullanım Özellikleri

Evinizde dekoratif bir yapı ile tercih edebileceğiniz tek kanat perde ürünleri, pilesiz düz dikim sayesinde üretilmektedir. Yani tek kanat perde modelleri 1 metre olarak temin edildiğinde, 1 metre ölçü için uyumlu kullanım sağlar. Perdelerin kullanımı açısından ekstrafor dikili olarak size ürün ulaşımı sağlanırken, boru tipi halkalı rüstiklerde veya standart kornişlerde kullanım gerçekleştirilebilir. Bu perdeler evinizde dört mevsim boyunca pencerede yer alması gereken dekoratif bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle tek kanat fon perde modelleri özel görseller ve baskılar ile hazırlanır. İsteğe bağlı tek renk veya desenli bir şekilde seçilebilecek bu ürünlerde desenler dijital baskılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu baskılarda da sentetik malzemeler ve kimyasal malzemeler kullanılmadan doğal malzemeler ile boyama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kullanımda bu perdeler sabit bulunduğu noktada uzun yıllar boyunca leke tutmayan, dertsiz kumaş özelliği ile baskı kalitesini de minimum 2 yıl garanti ile koruyarak aynı estetiği devam ettirir. İstenilen dönemlerde yıkama avantajı bulunan bu perdeler, 30 santigrat derecede çamaşır makinesinde yıkandıktan sonra ütüleme işlemi sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

Tek Kanat Fon Perde Dekorasyonu

Teknik özellikleri, yapısal özellikleri ve kullanım çeşidi gibi noktalar dışında tek kanat fon perde için aslında en önemli konu, uygun bir dekorasyon içerisinde kullanılmasıdır. Bu açıdan düşünüldüğünde öncelikle perdenin kullanılacağı evin pencere yapısı ve oda yapısı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yumuşak dokulu ama ağır bir görüntüye sahip olan tek kanat perde modelleri asıldığı pencerede tül ve güneşlik üzerinde vakur bir görüntü sağlar. Bu nedenle hazır fon perde olarak da adlandırılan bu ürünler, ev dekorasyonunda tamamlayıcı bir yapı olarak kabul edilmektedir. Bir diğer ismi olan hazır fon perde açısından bakıldığında da fon perdeler, perde takımının tamamlayıcısı ve çift kanatta kullanılabildiği gibi tek kanat üzerinde de kullanılabilen perde ürünleridir. Son yıllarda özellikle dar alanlı oturma odası ve mutfaklar gibi alanlarda yine fon perde kullanımı açısından da tek kanat fon perde modelleri tercih edilmektedir. Dekorasyonda bu ürünün tamamlayıcı bir etki oluşturabilmesi açısından da en önemli nokta doğru renk ve desen seçiminin yapılmasıdır. Aslında standart olarak kullanılan tül ve güneşlik genellikle beyaz ya da stor ve zebra gibi ürünlerde de açık tonlar olduğu için tek kanat fon perde çoğu zaman koyu bir renge sahip olur. Örneğin, salonda koyu bir zemin döşemesi veya duvar boyası yanında tek kanat gri fon perde kullanımı tercih edilebilir. Benzer şekilde kullandığınız koltuk takımları ile uyum sağlayabilmek açısından da tek kanat fon perde modelleri arasında siyah veya kahverengi gibi seçimler yapılabilir. Ürün seçimlerinde görüldüğü üzere tek renk açısından bej, mor, fuşya, gri, krem, mavi, sarı, turuncu, yeşil, siyah, pembe gibi onlarca renk seçeneği bulunmaktadır. Bunun yanında bir veya birden fazla rengin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş blok desenler veya dijital baskı ile oluşturulmuş görseller yer alabilir. İşte bu noktada tek kanatlı fon perde kullanımında hangi odanın perdeye ihtiyaç duyduğu düşünülerek seçim yapılabilir.

Tek Kanat Fon Perde Nasıl Seçilmelidir?

Evinizde tek taraflı fon perde kullanmak istiyorsanız, öncelikle kullanacağınız alanı belirlemeniz gerekir. Çünkü kullanım alanına göre tek kanat fon perde mutfak ürünleri ayrı salon veya oturma odasında kullanılacak hatta çocuk odasında kullanılacak ürünler birbirinden ayrı olacaktır. Örneğin, mutfakta kullanılacak ürünler mutfağın yağlı, isli ve hafif kirli havasına dayanıklı bir şekilde daha koyu renklerde tercih edilmelidir. Üstelik bu renklerde desen kullanımı da göz önünde bulundurularak, mutfağa uygun desenler içeren fon perde tek kanat ürünleri kullanılabilir. Ancak farklı bir oda açısından yani örnek olarak çocuk odası açısından bakıldığında, tek kanat perde için daha canlı ve hareketli görseller ve renkler seçilmelidir. Çocuk odalarında dekoratif eğlenceli baskılar içeren rengarenk görsellerde perdeler yer alabilir. Bu nedenle çocuk odası için hazır fon perde seçimlerinde özellikle çocukların ilgisini çekecek animasyon karakterleri bulunan, kuş veya hayvan görselleri yer alan perde modelleri kullanılabilir. Ancak özellikle geniş bir salon için bu perde kullanılacak ise salonlarda tek kanatlı fon perde genellikle balkon kapısı tarafında tercih edilen bir üründür. Çünkü bir salon içerisinde tek kanat perde kullanımı ancak bu noktada ihtiyaç olarak görülebilir. Salonlar ve oturma odalarında da dekoratif tercihlerinize ve evinizin ne kadar hareketli bir yapıya sahip olduğuna göre desenli tek kanat fon perde kullanımı seçilebilir. Bu noktada desenli tek kanat fon perde seçimlerinde deniz manzarası, bahar manzarası, etnik görseller, bilimsel görseller veya sanatsal çizimler ile desen baskıları yapılabilir.

Tek Kanat Fon Perde Ölçüleri

Tek kanat fon perde modelleri değişen baskı ve renkler ile avantajlı bir kullanım yapısı sağlamak ile birlikte bu ürünlerde ölçü açısından da farklı bir sistem yer alır. Çünkü genellikle günümüzde kullanılan pencere sistemlerine uygun bir şekilde 140x260 cm ölçüsünde bir tek kanat perde kullanımı görülmektedir. Çoğu zaman standart bir yapı sağlayan bu tek taraflı fon perde ürünleri kullanıldıkları alanda isteğe bağlı bir şekilde ekstraforlu yapısıyla pile ayarlamaları sağlanarak kullanılabilir. Bu pratik kullanımda pile ayarı için korniş düğmelerinin birbirine yakınlaştırılması veya uzaklaştırılması yeterli olmaktadır. Bu sayede pencere boyutunuz standart veya standardın dışında bir boyuta sahipse en ideal ölçüler ile temin ettiğiniz perdeyi istediğiniz pile oranlarıyla veya pile olmadan açık bir şekilde pencere üzerinde uygulayabilirsiniz.

Tek Kanatlı Fon Perde Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Görüldüğü üzere tek kanatlı fon perde modelleri ölçü anlamında tekbir ebata sahip olarak 140x260 cm standart ölçülerde temin edilebilmektedir. Bu ölçüler ile birlikte satın almak istediğiniz ürünlerde en önemli nokta renk ve desen tercihlerini doğru bir şekilde sağlamanızdır. Çünkü bu özelliklere bağlı olarak istediğiniz sayıda desenli tek kanat fon perde veya sade perdeler temin edebilirsiniz. Özellikle bir diğer önemli nokta da perdeyi kullanacağınız alanın salon, mutfak, oturma odası veya çocuk odası gibi bir alan olmasıdır. Çünkü örnek olarak salon için her zaman aynı perde kumaşı değil özel tasarım dokuma ile üretilmiş tek taraflı fon perde ürünleri de tercih edilebilir. Bu tercihlere bağlı olarak ve istediğiniz ürünün sayısına bağlı olarak size bir paket halinde içerisinde korniş düğmeleri ile gönderilmiş olan perdeyi kolaylıkla montaj ederek kullanabilirsiniz. Alışverişlerinizde en önemli avantaj ise uygun rakamlı tek kanatlı fon perde fiyatları olacaktır. Bu fiyatlar yıl boyunca karşılaşabileceğiniz indirimler, ücretsiz kargo avantajları ve ödeme koşullarıyla alışverişinizi çok daha keyifli bir hale getirecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.