Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Tek Renk Fon Perde Bir Klasiktir

Perde, canlı ve görsel bir yapıya sahip olabileceği kadar bazı kişiler için vazgeçilmez bir şekilde sadeliği ortaya koymalıdır. Sade renklerde yani tek renk olarak üretilmiş perdeler kullanıldığı alanda gayet zarif ve estetik bir görüntüyü şık bir şekilde ortaya koyar. Bu nedenle de vazgeçilmez dekorasyonlar açısından bugün tek renk fon perde ürünleri, her zaman koleksiyon içerisinde yer almayı sürdürmektedir. Özel bir yapıyla farklı renkler içerisinde sunulan tek renk fon perde ürünleri kullanım açısından standart olarak tek kanat şeklinde tercih edilebilir. Aslında bu perdeler birden fazla sayıda temin edildiğinde de çift kanat yapısı ile de kullanım avantajı sağlamaktadır.

Tek Renk Fon Perde Kalitesinden Ödün Vermiyor

Tek renk fon perde üretimi gerçekleştirilirken, özellikle vakur bir görüntünün elde edilebilmesi açısından kumaş kalitesinin çok iyi tercih edilmesi gerekir. Bu nedenle üretimde bu perdelerin hazırlanabilmesi için petek dokuma kumaş sistemi göz önünde bulundurulur. Bu sistemde de tek renk fon perde üretimi açısından %30 oranında pamuk ve %75 oranında da polyester ham madde kullanılır. Üretimde bu perdeler pilesiz düz dikim sayesinde hazır hale getirilirken, birebir yani 1 metre ölçüye 1 metre perde sistemi ile sunulmaktadır. Standart yapısıyla tek renk fon perde rüstik yani boru tipi halkalı sistemlerde veya klasik korniş üzerinde değişen düğmeler ile kullanılabilir. Bu sistemde ürünlerin kalitesinin ortaya konulabilmesi için kumaş kalitesi ve kumaştaki renk baskı kalitesi garantili bir şekilde temin edilmektedir. Bu garantiye bağlı olarak ortaya çıkan ürün kalitesi kullanım alanında kendini her zaman net bir şekilde gösterecektir. Çünkü seçtiğiniz ürünlerde gri, toprak rengi veya tuğla rengi gibi değişen renkler ile tek renk fon perde kullanımında salonunuzda, oturma odanızda veya yatak odalarınızda asil bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Tek Renk Fon Perde Nasıl Uygulanır?

Oturma odası, salon veya yatak odası gibi değişen odalarda perde uygulamaları gerçekleştirilirken bugün halen tül ve güneşlik ya da stor perde kullanımları gibi değişen tercihler yer almaktadır. Bu perde tercihleri üzerinde de standart olarak fon perde kullanımı görülür. Fon perde kullanımı açısından da özellikle tek renk fon perde sade ve asil bir görüntü için her zaman ön plana çıkmaktadır. Özellikle net görsellikleri ve renk seçenekleri bulunan oturma odası ve salonlarda koltuk takımı, halı, duvar boyası, duvar kağıdı, zemin rengi gibi özellikler ile uyum sağlayacak tek renk fon perde kullanımları bulunmaktadır. Bu kullanımlara istinaden renk seçenekleri içerisinde de gri, petrol mavisi, toprak rengi ve tuğla rengi gibi seçenekler bulunur. Bu seçeneklerde temin edeceğiniz perdeler tek kanat fon perde özelliğine sahip olurken, kadife dokusu ile birlikte dokunduğunuzda yumuşak ve konforlu bir yapı sağlar. Kullanım gerçekleştirmek için bu perdelerin temin edilmesi öncesinde doğru ölçülerin alınması ve buna bağlı olarak tek renk fon perde teminleri sağlanması önemlidir. Örneğin, yatak odanızda kahverengi bir dekorasyon modeli bulunuyorsa, bu dekorasyona uygun bir şekilde kadife dokusuyla tek renk fon perde seçimleri yapılabilir. Bu seçimlerde toprak rengi veya gri fon perde gibi bir ürün tercih ederek tam bir uyum sağlanabilir.

Gri Fon Perde Avantajı

Tek renk fon perde tasarımlarında en fazla ön plana çıkan renkler arasında genellikle gri renk yer alır. Çünkü gri renk siyah, kahverengi, beyaz, mavi veya lacivert gibi dekorasyonlar içerisinde uyum sağlayabilecek bir renktir. Bu açıdan salon, oturma odası, yatak odası veya ofis dekorasyonları içerisinde tek renk fon perde kullanırken gri renk tercih edilebilir. Tek kanat olarak üretimi gerçekleştirilen ve istediğiniz sayıda size sunumu sağlanan gri fon perde zemine değen etekli yapısıyla pileli bir şekilde kullanıldığında, toplu veya açık olarak her iki tarafta özel bir estetik sağlar. Özellikle toplu yapısı ile birlikte ara noktalarındaki renk kırılmaları ile hafif koyu bir görsellik ortaya çıkaran gri fon perde bu görselliği ile de odanın vakur görüntüsüne önemli bir katkı sağlar.

Tek Renk Fon Perde Nasıl Temizlenir?

Özel bir dokuma tekniği ile polyester ve pamuk malzemelerin kullanılması sayesinde üretilen tek renk fon perde temizlik açısından da her zaman avantajlı bir yere sahiptir. Bu perdeler sistematik olarak belirli aralıklar ile çamaşır makinesinde yıkanma özelliği sağlar. Çamaşır makinesi içerisinde gündelik olarak kullandığınız deterjanları tercih ederek 30 derece gibi bir sıcaklıkta perde yıkama işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Perdenin yıkanması sonrasında kurutma açısından düşük ısıda ütüleme gerçekleştirebilir veya doğal bir şekilde astığınız bir ortamda kurumasını bekleyebilirsiniz. Perdenin kuruması tamamlandıktan sonra tıpkı ilk seferinde olduğu gibi aynı yapı ile perdeyi montaj ettikten sonra kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tek Renk Fon Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Evinizin herhangi bir noktasında kullanabileceğiniz gri fon perde gibi tek renk perdelerde montaj işlemi çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu noktada öncelikle evinizde kullanacağınız perdeyi seçmek için renk tercihini yapmanız ve sonrasında ölçülü tercihlerini göz önünde bulundurmamız gerekir. Standart olarak tek renk fon perde tek kanat üzerinde kullanılabilecek şekilde 140x260 cm ölçüler ile hazırlanmaktadır. Bu ölçüleri göz önünde bulundurduğunuzda da size 1 metreye 1 metre perde şeklinde üretilerek gönderilen fon perdeyi pencerenizde kullanabilirsiniz. Aslında pencereleriniz için perde ölçüsü alırken, pencere genişliğini hesaplamalı ve sonrasında üzerine 40 cm ekstra bir ölçü eklemelisiniz. Yani örnek olarak pencereniz 120 cm bir genişliğe sahip ise en olarak üzerine 40 cm eklediğinizde 160 cm gibi bir perde ölçüsü gerekecektir. Çünkü teknik açıdan bakıldığında, sizlere sunulan tek renk fon perde pilesiz düz dikim ile gönderildiği için asıldığı zaman sağ ve soldan 20 cm olacak şekilde toplam 40 cm fazla kalması uygun bir görüntü ortaya çıkarır. Bu uygun ölçüler ile birlikte perdeyi temin ettikten sonra teslim aldığınız paket içerisinde çıkan rüstik halkaları veya korniş düğmeleri ile perdeyi kolaylıkla montaj edebilirsiniz. Kullanacağınız gri fon perde gibi ürünlerde pile ayarlarını gerçekleştirmek için de ekstrafor üzerinde bulunan beyaz ipleri kullanmanız yeterli olacaktır. Perdeyi ışık alma oranı ve dekorasyon tasarımına bağlı olarak yaz veya kış mevsimlerinde istediğiniz pile oranlarıyla aynı kalitede kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tek Renk Fon Perde Fiyatları

Tek renk fon perde ürünlerinde kullanım dekorasyonun temel görüntüsüne bağlı olarak değişen renkler ile gerçekleştirilebilir. Daha önce sayıldığı üzere 4 farklı renk ile tek kanat şeklinde temin edilen bu perdelerde doğru ölçü ile kullanım sağlandığında, gerçekten çok estetik bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Bu estetik sonuç perdenin düzenli bir şekilde temizlenmesi, yıkanabilmesi ve leke tutmaz özelliği ile kendini uzun süre korumaya devam edecektir. Bu bağlamda da istediğiniz adet ve istediğiniz ölçüler ile tek renk fon perde teminlerini her zaman pratik bir şekilde sağlayabilirsiniz. Alışverişlerinizde seçmiş olduğunuz ürünün tüm özellikleri belirlendikten sonra karşınıza çıkan tek renk fon perde fiyatları ile siparişlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Siparişlerde isterseniz web sayfası üzerinden isterseniz WhatsApp sipariş hattı üzerinden işlem gerçekleştirme fırsatınız bulunmaktadır. Her iki koşulda da size kargo konusunda sunulan avantajlar, sizin için sıfır üretim yapılması, paketli bir şekilde sorunsuz teslimat sağlanması, iade, garanti ve ödeme koşullarının en olumlu şekilde sunulması gibi fırsatlar bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.