Toplam 123 ürün görüntüleniyor.

Dekoratif Runner Giderek Popülerleşiyor

Son yıllarda evlerde masa örtüsü kullanımı yerine masanın üzerinde ince uzun bir şekilde uzanan runner kullanımı popüler bir hal almaya başladı. Bir nevi masa örtüsü olmasına rağmen dekoratif bir yere sahip olarak masanın sadece orta kısmını kapatan bu örtüler, daha farklı ve yeni bir tarzın temsil edilmesini sağlıyor. Çünkü eski dönemlerde masalarda kullanılan geniş saçaklı ve masayı 4 tarafından kapatan örtüler yerine dekoratif runner kullanımı daha minimal bir dekorasyon sağlıyor. Bu dekorasyonda da genellikle masada yemek yenilmediği zamanlarda örtünün tam orta noktasında ya da herhangi bir tarafında küçük dekoratif bir obje konulması elit bir görüntü ortaya çıkarıyor. Sonrasında yemek servisi yapıldığı zamanda da ortada bulunan dekoratif runner ile birlikte yemek servisi yapılan kişinin önünde supla kullanımı gibi bir sistem bulunuyor. Bu model kullanımı, günümüzde evlerde yemek odası, oturma odası, salon ve hatta bazen mutfaklarda görülürken, restoranlarda ya da kafeteryalarda dahi karşınıza çıkabiliyor.

Dekoratif Runner Modelleri Neler Sağlıyor?

Runner masanın üzerinde tam orta noktadan başlayarak masaya boyuna serilen bir örtü oluşturuyor. Bu örtünün iki ucu masanın yan taraflarına sarkacak şekilde örtülürken, genellikle çok fazla kaymayan ve masada oturaklı bir şekilde duran modeller tercih ediliyor. Standart bir kullanıma sahip olan dekoratif runner modelleri açısından aslında en önemli nokta görüntü olarak kabul ediliyor. Çünkü masa üzerinde daha primitif ve boşluğu tamamlayarak değişimi küçük şekilde sağlayan bir aksesuar kullanım ortaya çıkıyor. Bu aksesuar kullanımı ile birlikte özellikle yemeklerde servis edilecek salata, pilav, ana yemek veya aperatifler runner modelleri üzerinde dizilirken, yemek yiyecek kişiler de önlerinde bulunan supla ve yemek servisi ile bu gıdaları kendi servislerine alarak tüketiyor. Masa örtüsü kullanımında olduğu gibi yemek servisi sırasında kirlenmesi ve tamamen yıkanması yerine servis sırasında kullanılan masa örtüsü runner ürünleri sadece belirli bir bölümdeki örtünün kirlenmesi mantığını ortaya çıkarıyor. Çünkü runner örtü genellikle üzerine yemek dökülme ihtimali daha az olan ve dışında kalan masa kısımlarının temizlenmesine imkan sağlayan bir kullanım ortaya çıkarıyor. Bu nedenle de sahip olduğunuz özellikle estetik mobilya takımlarının ve ağır masaların daha fazla ön plana çıkması ve daha görünür bir hale gelmesi için runner masa örtüsü önemli bir avantaj oluşturuyor.

Dekoratif Runner Modelleri Nasıl Seçiliyor?

Kullanım avantajı ile birlikte dekoratif runner modelleri arasından seçim gerçekleştirilirken, özellikle masanın sahip olduğu renk göz önünde bulunduruluyor. Mutfak masası üzerinde kullanımı çok sık görülmese de yemek masası, misafir masası veya salon masası üzerinde çok sık bir şekilde kullanılıyor. Bu kullanımda masanın beyaz, kahverengi, açık kahverengi, çam rengi, ceviz ve epoksi olması gibi birçok farklı özelliğine göre örtü seçimleri yapılması gerekiyor. Örneğin, tamamen siyah bir yemek masası takımınız bulunuyorsa, bu takım üzerinde siyah veya koyu kahverengi bir runner örtü kullanmak doğru bir tercih oluşturacaktır. Bu tür siyah veya koyu kahverengi bir yemek masası üzerinde açık ve pastel tonlarda örneğin beyaz ya da sarı gibi bir masa örtüsü runner kullanımı hem masanın hem de kullandığınız örtünün dekoratif anlamda ön plana çıkmasına yardımcı olabilir. Benzer şekilde açık tonlarda beyaz veya çam rengi bir yemek masası kullanıyorsanız, bu masa üzerinde de net bir şekilde kendini gösterecek koyu desenli ya da sade koyu renkli kumaş runner modelleri tercih edilebilir. Seçimlerde de standart bir şekilde ölçüye sahip olan ürünler, masanız için uygun boyutuyla rahatlıkla kullanılabilir.

Dekoratif Runner Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dekoratif runner ürünleri pratik bir yapıyla kullanıldığı alanda hızlı bir değişim sergilemek açısından masaya renk katan ve keyiflilik oluşturan bir üründür. Bu açıdan aslında sahip olduğunuz yemek masası için ara sıra renklilik ve görüntü değişiklikleri oluşturmak açısından da değişik runner modelleri tercih edilebilir. Örneğin, salonunuzda ki dekorasyona uygun olarak masanın üzerinde bir gün gri runner yer alırken, başka bir gün siyah bir örtü kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Aslında bazı ev sahipleri bu özel ürünleri masa örtüsü üzerinde kullanmayı da seçmektedir. Örneğin düze beyaz bir masa örtüsü üzerinde siyah tonlara sahip bir dekoratif runner kullanılarak, ayrı bir görsellik elde edilmektedir. Bu ürünlerin kullanımında da özellikle ürünün fiziki yapısına göre çok büyük bir rahatlık elde edilmektedir. Çünkü dekoratif runner masa örtüsü üretim yapısı gereği mikro petek kumaş dokuma sistemi ile üretilmektedir. Çok yüksek sağlamlık ve leke tutmaz bir özellik sağlayan bu dokuma sayesinde ürün dertsiz kumaş yapısı elde etmektedir. Üstelik kullanılan bu dayanıklı iplikler sayesinde ortaya çıkan kumaş üzerinde üç boyutlu dijital baskı uygulanmaktadır. Yani dayanıklı, leke tutmaz ve nitelikli bir şekilde ortaya çıkan kumaş ile elde edilen runner masa örtüsü üzerinde istediğiniz onlarca farklı görsel ile üretilebilir. Bu sayede de rahatlıkla her masa üzerinde dekoratif bir yapı ile kullanılabilir. Kullanımda bu ürünler bahsedildiği şekilde ortada masayı döşeyecek bir yapıyla serilirken, masa yemek sırasında kullanıldığında yemek servisleri kenarlarında yer alabilir. Kullanım için seçtiğiniz örtü ile uygun bir supla takımı ve servis takımı tercih etmeniz daha güzel bir görüntü ortaya çıkmasına da yardımcı olabilir. Genellikle yemek servisi sırasında masada bulunan runner modelleri ile sofraya ayrı bir renk ve keyif katarken, yemek sonrasında da bu ürünleri çok pratik bir şekilde temizleyebilir ve sorunsuz şekilde yeniden kullanabilirsiniz.

Kumaş Runner Modelleri Nasıl Temizlenir?

Mikro petek yapısı ile dokuma kumaş mantığında örülmüş olan runner modelleri bu kumaş yapısı sayesinde de leke tutmaz ve kolaylıkla temizlenebilir bir yapıya sahiptir. Yemek sırasında kullanılan veya bir süre kullanıldıktan sonra artık değiştirmek istediğiniz ürünü farklı bir örtü masaya serdikten sonra kolaylıkla temizlemek için çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Sadece 30 derecede makine içerisinde günlük doğal deterjanlar ile yıkama gerçekleştirildikten sonra yine çok kolay bir şekilde ütü yaparak runner masa örtüsü ilk günkü gibi tertemiz ve sorunsuz bir şekilde yeniden kullanılabilir. Ürünlerin üzerindeki baskı kalitesi 2 yıl garantili bir yapıya sahip olduğu için yıkama ve temizleme sonrasında ya da üzerine dökülen gıdalar gibi durumlarda solma göstermez. Çünkü kalitesiz kumaşlar üzerinde bulunan niteliksiz renk baskıları yerine 3D dijital baskı uygulanmış olduğu için kumaşın derinine işleyen ve kimyasal hiçbir zararı bulunmayan bu boyalar kolaylıkla sökülüp atılmayacak bir yapıya sahiptir. Günlük kullanım için uygun bir yapıya sahip olan bu ürünlerde kenar kısımlarında oryantal işleme yer alırken, daha zarif bir görüntü ortaya koymaktadır. Dertsiz yapıya sahip olan kumaş runner modelleri her ayrıntısıyla ince bir görüntü ortaya çıkarırken, boyut açısından da 140x45 cm gibi sabit bir yapıda her yemek masası için tercih edilebilir.

Runner Fiyatları

Dekoratif runner modelleri birbirinden farklı görsel baskılar sayesinde kimi zaman tek renk kim zaman iki rengin birleşimi ile kimi zaman değişen grafik baskıları ile hazırlanmaktadır. İstediğiniz her sofrada veya sadece dekoratif olarak masa üzerinde kullanabileceğiniz bu örtüler, standart boyutlarda bugün ideal olarak evinizdeki tüm masalarda kullanılabilir. Bu açıdan da genellikle birçok kişinin tercih ettiği gibi birden fazla değişen desen ve renkte runner tercihi sağlanarak, evinizde farklı farklı kullanımlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu açıdan ideal rakamlar sağlayan runner fiyatları ile birlikte de alışverişlerinizde seçmiş olduğunuz tüm ürünleri tek bir sepet içerisinde birleştirerek, alışveriş avantajları ile keyifli bir sonuç elde edebilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.