Toplam 292 ürün görüntüleniyor.

Mutfak Halıları Homefesto’da!

 

Mutfaklar, evlerimizde zamanımızın büyük bir bölümün geçirdiğimiz alanlar. Dolayısıyla bu ortamların bize kendimizi iyi hissettirmesi ve keyifli olması gerekiyor. Bu ortama yerleştireceğiz şık ve güzel bir mutfak halısı ile bu ortamı hem keyifli hem de şık görünür bir hale getirebilirsiniz. Mutfağınız için bir halı seçerken sıradan bir halı satın almak istemezsiniz. Bu yüzden pek çok özelliği göz önünde bulundurarak seçici olmanız gerekiyor. Böylece mutfağınız için en güzel halıyı bulmanız da mümkün olacaktır. Doğru mutfak halısı modelleri bulmak için de ilk yapmanız gereken şey, doğru markayı bulmaktır!

 

En Güzel Mutfak Halısı Modelleri

 

Bugün mutfak halısı modelleri konusunda muazzam bir çeşitlilik var. Bu yüzden seçim yapmak oldukça zor duruma geldi. Fakat seçim yaparken bazı koşulları göz önünde bulundurursanız, daha kolay bir süreç yaşayabilirsiniz. Bu koşullar arasında şekil, boyut, renk ve desen bulunuyor. Örneğin mutfağınızda koyu renkli bir zemin bulunuyorsa, bu durumda geleneksel desenlerle bezenmiş olan bir halı tercih edebilirsiniz. Eğer alanınız yuvarlak ya da kare değilse ve ince uzunsa, bu durumda halıdan ziyade uzun yollukları tercih edebilirsiniz. Bu tarz mutfak halıları bir yandan mekanınıza hareket katacak, bir yandan da alanı daha geniş gösterecektir. Özellikle küçük mutfaklar düşünüldüğü zaman, bu durumun büyük bir avantajı olduğunu söylemek mümkün.

 

Farklı renklerde ve farklı desenlerde bulunan mutfak halı modelleri 2021 yılı boyunca çeşitlenmeye devam etti. Bu çeşitlilik ortasında tıpkı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi öne çıkan modeller ise şu şekilde:

 

 • El tezgahlarında dokunmuş olan halı ve kilimler,
 • Naturel malzemelerden üretilmiş olan çizgili yolluk ve halılar,
 • Oval ve yuvarlak formlara sahip olan halılar.

 

Halı seçerken göz önünde bulundurmanız ve takip etmeniz gereken bir diğer konu da sezon trendleri. Çünkü kimse mutfağında modası geçmiş türden bir halı istemez. Aynı zamanda bir kopyası olan, klasikleşmiş halılardan da uzak durmak gerekir. Çünkü özgün ve benzersiz mutfak halısı modelleri mutfağınızı çok daha eşsiz, canlı ve samimi gösterecektir.

 

Desenli Mutfak Halısı Modelleri

 

Mutfaklarda desenli mutfak halı modelleri de yaygın olarak tercih ediliyor. Elbette kendi enerjinizi hangi desenin yükselteceğine inanıyorsanız, öyle bir deseni bulmanız, hatta özel olarak ürettirmeniz de mümkün. Diyelim ki üzerinde bir fincan kahve olan yıkanabilir mutfak halısı istiyorsanız, o halde buna sahip olabilirsiniz. Günümüzde üzerinde sayısız baskı olan, sayısız halı üretiliyor. Mutfaklarda kullanılan eşyalar ve tasarımlar değiştikçe, haliyle üretilen halıların tarzları ve üzerindeki desenler de değişiyor. Doğal olarak muhteşem bir desen çeşitliliğinden bahsedebiliyoruz. Aynı zamanda desenler değiştiği gibi renkler de değişiyor. Günümüzde mutfak halı modelleri siyah beyaz üretildiği gibi, çok farklı renklerde ve renk skalalarında da üretilebiliyor. Ayrıca unutmayın ki, her ev, en güzel halılarla renklendirilmeyi hak ediyor.

 

Mutfağınız için en güzel halıyı seçerken perdelerin ve mutfak dolaplarının renk ve desenlerini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Örneğin eğer mutfak dolaplarınızın desenleriyle uyumlu bir mutfak halısı bulursanız, ortamda harika bir uyum yaratabilirsiniz. Bir diğer yandan seçtiğiniz mutfak halısı modelleri perde ile aynı renkte olabileceği gibi, kontrast oluşturacak bir renkte de olabilir. Bu tamamen sizin zevklerinize ve tercihinize bağlı. Çok sayıda kontrast renk seçeneği bulunuyor ve bunlar arasından kendiniz için en uygun olanı bulmanız da mümkün. Örneğin perdeleriniz turkuaz renkte ise, o halde halı seçiminde turuncu gibi daha sıcak renkler tercih edebilirsiniz. Eğer perdeleriniz ya da zemininiz beyazsa, bu durumda siyah bir halı da tercih edebiliriz. Günümüzde mutfak halı modelleri siyah beyaz, renkli ve desenli bir şekilde üretiliyor. Sayısız halı modelleri arasından en güzeli tercih etmek artık çok kolay.

 

Mutfak Halısı Seçerken Malzemeye Dikkat Edin

 

Günümüzde evlerin çoğunun zemini parke olarak yapılıyor. Bu da zeminin kayması demek. Özellikle mutfak alanlarında kaygan zemin oldukça tehlikeli olabilir. Bu yüzden mutfaklarda kaydırmaz tabanlı mutfak halısı modelleri çeşitleri tercih edilebilir. Evlerde çocuklar çok hareketlidir ve evin içerisinde çok fazla koşturabilir. Yalnızca mutfak için değil, evin hemen hemen tüm alanları için kaydırmaz tabanlı halılar kullanmak çok daha iyi olacaktır. Bu şekilde kendinizin ya da çocukların sakatlanmasını engelleyebilirsiniz.

 

Bir diğer yandan mutfaklarda yıkanabilir mutfak halısı tercih etmek de büyük önem taşıyor. Çünkü mutfak halısı üzerine yemek ya da başka bir şey dökülmesi ihtimali oldukça yüksek. Özellikle yağ lekelerini silerek temizlemek çok da mümkün olmayabilir. Bu yüzden makinede yıkayabileceğiniz ya da bir yıkama şirketine verebileceğiniz halıları tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır.

 

Mutfak halısı seçerken çok tüylü ya da tüy dökme ihtimali bulunan halılardan uzak durmak gerekiyor. Çünkü tüy döken bir özelliğe sahip mutfak halısı modelleri, mutfağınızda yemek yaparken bazı sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Çünkü tüy döken bir mutfak halısı üzerinde yer alan tüyler yürüdüğünüzde yükselebilir ve yiyeceklerin ya da içeceklerin içine düşebilir. Bu da hiç hoş bir durum olmaz. Bu yüzden bu tarz mutfak halısı modelleri çeşitleri daha farklı alanlar için düşünülmelidir.

 

Homefesto Mutfak Halılarının Özellikleri

 

Homefesto’da yer alan mutfak halılarının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 

 • Halılar üzerinde yer alan tüm desenler 3D dijital baskı tekniği ile uygulanmıştır.
 • Leke tutmaz kumaştan üretilen kumaşlar %100 polyesterdir.
 • Halıların altı PVC dot keçe, kaymaz taban kullanılarak üretilmiştir.
 • Halıların kumaşlarının altı kaydırmaz özelliğe sahiptir.
 • Konfor hissi yüksektir.
 • Antibakteriyel ve antialerjik özelliktedir.
 • 10 mm hav kalınlığı bulunmaktadır.
 • Herhangi bir kimyasal madde içermez.
 • Makinede yıkanabilir ya da yıkama firmalarına yıkatılabilir.

 

Tüm bu özellikleri sayesinde Homefesto mutfak halıları, şu an tüm Türkiye’de çok geniş bir müşteri ağına sahip olmuş durumda. Homefesto mutfak halı modelleri 2021 yılında da yepyeni desenleri ve her zamanki kalitesiyle, müşterileri ile buluşmaya devam ediyor.

 

En Güzel Mutfak Halıları Homefesto’da!

 

2010 yılından bu yana bu sektörde hizmet vermekte olan Homefesto, evlerinizdeki tüm alanlar için en kaliteli halıları üretiyor. Homefesto’da şönil dokuma mutfak halıları, kaydırmaz mutfak halıları ve dokuma taban mutfak halıları olmak üzere üç farklı kategori mevcut ve bu kategorilerin her birinde tercih edebileceğiniz yüzlerce halı var. Seçenekleriniz çok fazla olduğu için kendi zevkinize ve evinize uygun bir halıyı bulabilmeniz de mümkün. Homefesto’da yer alan tüm mutfak halı modelleri, özgün ve eşsiz bir tasarımla üretiliyor ve her geçen gün aralarına yenileri katılıyor. Yani eğer siz de mutfaklarınızda benzersiz ve özel bir tasarım, dekoratif bir halı görmek isterseniz, Homefesto’yu tercih edebilirsiniz.

 

Homefesto hem fiziksel mağazalarında, hem de internet mağazasında her geçen gün büyüyen bir müşteri ağıyla hizmet vermeye devam ediyor. Sürekli olarak güncellenen ürün kataloğu ile, indirimli ve avantajlı kampanyaları ile Türkiye’nin her noktasına halı, perde ve organizer gibi evlerin olmazsa olmaz eşyalarını gönderiyor. Eğer siz de uygun fiyatlarla kaliteli ürünlere sahip olmak isterseniz, o halde şu an doğru yerde bulunuyorsunuz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.